Powrót do tenisowych tradycji

 

 

 Ponad 60 zawodników i zawodniczek wzięło udział Transgranicznym Turnieju Tenisowym Amatorów w Jeleniej Górze. Odbył się on w miniony weekend na kortach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu.

Turniej zorganizowany został przez Miasto Jelenia Góra. Zawody rozpoczęły się miłym akcentem. Zastępca prezydenta miasta Konrad Sikora wręczył zasłużonym tenisistom statuetki za wkład w rozwój tenisa ziemnego w Jeleniej Górze. Otrzymali je: Piotr Paczóski, Hubert Heleniak, Roman Prystrom, Janusz Lewiński, Zygmunt Dolatowski, Tadeusz Drozd, Zbigniew Rasiewicz, Andrzej Salicki, Lesław Woźniewski, Paweł Skoczek. Ponadto Piotr Paczóski odebrał z rąk legendy jeleniogórskiego tenisa – Romana Prystroma, odznakę Zasłużony dla sportu na Dolnym Śląsku.

R. Prystrom przyznał, że ma nadzieję na odbudowę marki tenisa ziemnego w mieście.

W zawodach, które trwały od piątku do niedzieli (6-8 września) uczestniczyli zawodnicy z Polski i Niemiec. Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach.

– Nie zabrakło tenisistów, którzy jeszcze niedawno zajmowali czołowe lokaty w kraju – powiedział jeden z organizatorów, Paweł Skoczek. – Gwarantowało to wysoki poziom turnieju, co potwierdziło się na korcie. Dobrze to rokuje dla tenisa ziemnego w naszym mieście, mam nadzieję, że po udanej tegorocznej edycji nastąpi kontynuacja w kolejnych latach.

Zwycięzcy turnieju:

Kategoria Open – Bartłomiej Bielecki

Kategoria 50+ – Waldemar Mikiel

Kategoria 60+ – Tadeusz Słodyczka

Kategoria Kobiety – Barbara Kowalska

Kategoria Debel – Kornel Kolek/ Hubert Heleniak

 

Zdjęcia: M. Kryla/R. Zapora

Galeria: 

 

Kalendarz FB