W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

– Nigdy więcej wojny – te słowa ś.p. płk. Edwarda Jakubowskiego przypomniał we wtorek (3 września) prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podczas uroczystości związanych z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.

 – O wojnie należy pamiętać, jednak nie wolno jej rozpamiętywać – podkreślił prezydent w swoim wystąpieniu. – Nie możemy zapomnieć o bohaterach, którzy zginęli, by inni mogli żyć, ale nie możemy się też skupiać opłakiwaniu wciąż od nowa ich śmierci. Ich pamięć bowiem najpełniej uczcimy, jeśli wykorzystamy tę szansę, którą oni nam dali składając w ofierze swoje życie.

Ową szansą, co podkreślił prezydent, jest życie w pokoju i rozwoju Ojczyzny.

Uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej odbyły się, jak co roku, przy pomniku Mieczy Piastowskich w Parku Zdrojowym. Miejsce to od niedawna nazywa się Skwerem Zesłańców Sybiru.

W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele związków kombatanckich, sybiracy, służby mundurowe oraz wielu samorządowców. Po oficjalnych przemówieniach odbyło się wręczenie odznaczeń. Na koniec przybyli oficjele złożyli kwiaty pod pomnikiem Mieczy Piastowskich.


04.09.2019

Galeria: 

 

Kalendarz FB