Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Ponad 12 tysięcy dzieci i młodzieży rozpoczęło dzisiaj (poniedziałek, 2 września) rok szkolny w jeleniogórskich szkołach i przedszkolach.

 – Chciałbym życzyć i nauczycielom, i uczniom, trochę spokoju – powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podczas oficjalnej miejskiej inauguracji roku szkolnego 2019/20. – Ten ostatni rok szkolny był okresem niepokoju, niepewności, choćby ze strony nauczycieli, którzy strajkowali.

Spotkanie inauguracyjne odbyło się w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Miejsce wybrano nieprzypadkowo. Niedawno zakończyła się termomodernizacja budynków szkoły.

– Chcemy pokazać, że umiejętnie wykorzystujemy środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, z ZIT-u Jeleniogórskiego – powiedział Jerzy Łużniak. – Można się o tym przekonać patrząc chociażby na ten obiekt i porównując, jak on wyglądał półtora roku temu, a jak wygląda dzisiaj.

Rok szkolny zainaugurowało dzisiaj prawie półtora tysiąca dzieci w przedszkolach miejskich, prawie pięć i pół tysiąca – w szkołach podstawowych, ćwierć tysiąca w ośrodkach szkolnych i niemal pięć tysięcy w szkołach średnich, czyli łącznie ponad 12 tysięcy osób. – Biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych nauczycieli i pracowników oświaty, a także rodziców uczniów możemy powiedzieć bez wahania, że dzień inauguracji roku szkolnego jest świętem co czwartego jeleniogórzanina – dodał Jerzy Łużniak.

Podczas dzisiejszego spotkania uroczyście wręczono awanse zawodowe. 16 nauczycieli otrzymało tytuły nauczycieli mianowanych. Serdecznie gratulujemy!


 

02.09.2019r.

Galeria: 

 

Kalendarz FB